NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Organizaje chronią swoich klientów przed kreatywnością

Organizaje chronią swoich klientów przed kreatywnością

13 marca 2017

Weekendowa myśl autentyczna: Im organizacja większa tym bardziej chroni swoich klientów przed autentyczną kreatywnością zatrudnionych w niej twórców, wymyślaczy, projektantów i rozwiązywaczy problemów.

Jeśli ktoś stoi tuż obok kogoś kto akurat tworzy (np. muzykę) jesteś jedynie kilka milisekund od tworzenia i niemal natychmiast doceniasz kunszt, kreatywaność i przekaz doceniając również pomyłki i niedoskonałości, które potwierdzają autentyczność.

PREZENTACJERobię

Im organizacja większa tym pomiędzy klientem, a osobą tworzącą coś, np. bliskie mi szkolenia (ale nie tylko) pojawia się szereg norm, regulacji, przetworników. Obraz docierający do końcowego klienta jest już tak przefiltrowany, że nie jest tym, co zostało stworzone.

How to make better #eLearning?

A post shared by Piotr Peszko (@peszor) on

Idź kurwa porozmawiaj z klientem!

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.