NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Podcast 2EDU #15. Jak dogadać się z emocjami? Rozmowa o pisaniu introspektywnym z Jakubem Godawa

Podcast 2EDU #15. Jak dogadać się z emocjami? Rozmowa o pisaniu introspektywnym z Jakubem Godawa

8 listopada 2017

„Technologia jak najbardziej spełnia swoją rolę. Jest to rola taka, żeby wspierać ludzką relację, bo relacją wszystko stoi. ” – powiedział Jakub, zapytany jak łączy rozwój duchowy z technologią, programowanie, z rozwojem poprzez pisanie introspektywne.

Listen to „Podcast 2EDU #15. Jak nauczyć się pisać do siebie i dla siebie? Rozmowa o introspekcji z Jakubem Godawą” on Spreaker.

OCEŃPodkast

Piotr Peszko: Spotykamy się już drugi raz przy nagraniu tego podkastu, ale myślę, że tak po prostu miało być. Za pierwszym razem coś tam trochę nie zaplanowaliśmy. I o ile się już trochę znamy wiemy, co robimy w sieci to myślę, że. Moi słuchacze i czytelnicy bloga niespecjalnie wiedzą, kim jesteś, czym się zajmujesz, więc jak byś mógł się na początku przedstawić.

Jakub Godawa: Ja też się cieszę, że się spotykamy po raz drugi, bo przez te parę miesięcy rzeczywiście dużo się zmieniło w moim projekcie. Ja zajmuję się głównie oprogramowaniem coachingiem i pisaniem. To są moje trzy moje furtki do świata, gdzie mogę coś zaoferować. Prowadzę portal introspekcja.pl, gdzie zamieszczam to, czym się zajmuje, czyli warsztatami, organizuje kurs online, jakieś książki, czy to spod własnego pióra czy tłumaczenia. Głównie robię to.

PREZENTACJERobię

Piotr Peszko: Spotykamy się tutaj z bardzo konkretnej przyczyny. Myślę, że nie mam właśnie szczęście spotykania super ciekawych ludzi, którzy robią ciekawe rzeczy przez to, że ci ludzie w pewnym momencie swojego życia, na pewnym etapie stwierdzają, że chcą zrobić kurs. I jak miałem okazję przeglądać Twoją stronę to widzę, że już funkcjonuje na niej zakładka kursy online i myślę, że to będzie dobry punkt zaczepienia do tego żebyśmy zaczęli rozmowę. Co to za kurs? O co chodzi?

Jakub Godawa: Pewnie! Ten kurs, który teraz można zobaczyć to jest kurs pod tytułem „Dogadaj się z emocjami” i to jest kurs introspektywny, który korzysta z tej metody pisania introspektywnego. Sam tytuł mówi, w taki sposób żeby nawiązać jakąś korzystną relację z własnymi emocjami poznać jakieś usystematyzowany sposób świat wewnętrzny bez konieczności czy to terapeuty czy coacha. Jeżeli ktoś czuje się na siłach że samodzielnie jest w stanie się z tym zmierzyć. To jest to takie narzędzie które jest dla niego. A jeżeli w trakcie wykonywania jakichś ćwiczeń zaobserwuje, że jednak potrzebuję jakiegoś przewodnictwa to wtedy też do niego zachęcam. Trwa on jakieś 30 dni. Tutaj też technicznie interesujecie jak jest wykonany?

Piotr Peszko: Jasne, jak najbardziej, jeżeli możesz technicznie opowiedzieć trochę o nim a co za tym i za stroną kursu stoi to myślę że to będzie fajna wartość dodana a myślę że do samego pisania introspektywnego możemy przejść za chwilę.

WEBINARYRobię

Jakub Godawa: Wyciągnąłam sporo wniosków po tym jak zrobiłem taki pierwszy kurs po angielsku na stronie teachable.com. Zauważyłem, że to co się dzieje, że nawet jak ktoś zapłaci to i tak później ma problem z tym żeby wracać do takiego kursu i wchodzić na tę stronę.

Teraz zrobiłem to prościej. Po prostu korzystam z portalu evenea.pl żeby sprzedawać kurs. Po czym osoba dodaje maila tej osoby do MailChimpa gdzie mam zrobione takie automatyczne kampanie, gdzie mam wszystkie maile ułożone. Na YouTubie trzymam filmy które są nielistowane – są linkowanie z maila, a do tego mam grupę na Facebooku gdzie ludzie rozmawiają o tym czego oczekują od kursu jak przechodzą przez ćwiczenia. No i tam utrzymuję kontakt z uczestnikami.

Piotr Peszko: Czyli praktycznie nie włożyłeś jakichś wielkich środków finansowych w to żeby – że tak powiem – infrastrukturę odpalić. Wykorzystałeś to co po prostu jest dostępne i można z tego bez problemu skorzystać.

Jakub Godawa: Tak dokładne. Rozglądałem się za płatnymi opcjami, ale rzeczywiście poszukałem trochę dłużej i też pytałem ludzi którzy mają kursy, które działają i mają dużo klientów.

Linki

social:

https://www.facebook.com/groups/introspekcja/ – Grupa otwarta „Dogadaj się z emocjami”
https://www.linkedin.com/in/jakubgodawa/
https://www.instagram.com/jakubgodawa/
https://www.youtube.com/c/jakub_godawa
https://github.com/vysogot/

work:

http://pisanie-na-strychu.evenea.pl – najbliższy event w Warszawie 2,3 i 9.12
http://introspekcja.pl/#kurs-online – Kurs online „Dogadaj się z emocjami”
http://zaczytani.pl/ksiazka/pin_i_zielony,druk – autor
https://virgobooks.pl/joga-i-ajurweda/221-hitopadesia-.html – przekład

mentioned:

http://www.agnieszkabloch.pl/ – a propos coachingu w piaskownicy, o którym mowa pod koniec
https://en.wikipedia.org/wiki/Satyanarayana_Dasa – mistrz

o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.