Single Blog Title

This is a single blog caption
18
Paź

Moje rozczarowanie na #BFGdansk

Gdańsk w samo południe. Blog Forum Gdańsk 2012 – Sala Ligowa PGE Arena. Z jednej strony uzbrojony w mikrofon Edwin Bendyk, z drugiej ja. Temat: Jak edukować za pomocą bloga? Śledzę każdy ruch, zapisuję każde słowo, żeby pytaniem oddać celny strzał.

Edwin Bendyk miał, jak powiedział na wstępie, przedstawić doświadczenia z prowadzenia bloga jako narzędzia edukacyjnego, czyli opowiedzieć o tworzeniu wspólnej wiedzy za jego pomocą.

Dla mnie temat tak gorący, że wywody Jaruzelskiej, glam Jakóbiaka poszły w odstawkę bez wahania. Ratajczak i Przeździęk walczyli o miejsca, no ale przecież w temacie jest edukacja, więc być tam muszę.

Siedzę więc i słucham, nawet nie robię zdjęć, bo przecież jest samo południe na dzikim zachodzie, a ja potrzebuję jednak w coś wycelować pytaniem. Czekam na coś konkretnego, na jakiś punkt zaczepienia. A tutaj w kolejności alfabetycznej występują marazm, przeglądarka i stagnacja. Słabe przygotowanie, urywane myśli, truizmy i dryfowanie na tematy związane jedynie z prezentowanymi blogami.

Na temat, w kolejności chronologicznej:

  • Dyskusja i wartości towarzyszące dyskusji jest bardzo istotna dla procesu edukacyjnego.
  • Blog jest idealnym formatem uzupełniającym tygodnik.
  • Dyskusje są kluczowe dla tej przestrzeni. Powodują wytrącenie z pierwotnego spokoju i przekonania o własnej racji.
  • Często wykorzystuję Antymatrixa do „wypuszczania tematów”, a później budowania artykułów na podstawie dyskusji z komentarzy.

A na dokładkę blogi, które były bohaterami prezentacji:

Piszę to z ciężkim sercem, bo szacunku do prelegenta mam pełne kieszenie, Antymatrix subskrybuję, a książki staram się zrozumieć.  Niestety czasami przydałaby się prezentacja. Czasami trzeba pokazać coś więcej niż swoją przeglądarkę. Warto zadbać o to, żeby najbardziej interesującym momentem wystąpienia nie był podgląd na Google Readera i sprawdzanie co czyta Bendyk….

A może to blogerzy są tak bardzo rozpuszczeni i nie doceniają samej obecności. Pomyślę jeszcze nad tym.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required