NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Nowy LMS od MyNetwork

Nowy LMS od MyNetwork

22 marca 2012

Wraz z nadejściem wiosny firma MyNetwork Polska prezentuje najnowszą wersję 3.0 platformy MyLearning Portal – uniwersalnego systemu z modułem LMS (Learning Management System), którego zadaniem jest wspieranie organizacji w procesie zarządzania szkoleniami. Wersja 3.0 to rozwiązanie, oferujące szereg korzyści, a zastosowana technologia oraz funkcjonalności pozwalają na zarządzanie wiedzą i kompetencjami pracowników.

Zastosowana technologia, rozbudowane funkcjonalności oraz udogodnienia przy instalacji i udostępnianiu platformy powodują, że można dopasować jej formę i zakres do specyficznych wymagań klienta. Te cechy zdecydowały o sukcesie platformy MyLearning Portal.

– mówi Ewa Mwaura, specjalista ds. e-learningu i rozwoju w firmie MyNetwork Polska.

Dzięki zmianom w panelu administracyjnym zarządzanie platformą w wersji 3.0 jest łatwiejsze, co pozwala na oszczędność czasu, a co za tym idzie – zmniejszenie kosztów dla organizacji. Administrator ma między innymi możliwość grupowania obiektów (kursy, szkolenia) oraz ścieżek. Ma również do dyspozycji wyszukiwarkę – nowy komponent do wyboru grup według listy alfabetycznej. Niewątpliwym atutem najnowszej wersji jest skuteczniejsza i szybsza komunikacja pomiędzy administratorem a użytkownikami.

Dzięki nowej funkcji administrator ma możliwość szczegółowego powiadamiania użytkowników o zdarzeniach zaistniałych w systemie, a także ustawienia opcji powiadomień automatycznych. Administrator może dodatkowo generować raporty ze zgłoszonych potrzeb szkoleniowych w celu analizy i ich ewentualnej organizacji. Dzięki temu uzyskuje informacje o tym, jakie tematy szkoleniowe zostały zaproponowane przez użytkowników lub jakie konkretne terminy są przez nich pożądane. Oprócz wspomnianych powiadomień, administrator może między innymi udostępniać użytkownikom certyfikaty i dołączać je do każdego kursu e-learning. Jeżeli certyfikat został udostępniony, użytkownik może wygenerować certyfikat uczestnictwa. Daje to możliwość stworzenia fizycznej dokumentacji potwierdzającej udział w szkoleniu.

PREZENTACJERobię

Nowy wygląd

Główną zmianą w wersji 3.0 platformy jest jednak całkowicie zmodyfikowany interfejs użytkownika. Do interfejsu, oprócz zmian pod względem graficznym, dodane zostały nowe funkcjonalności. Na stronie głównej użytkownik ma podgląd na podsumowanie informacji dotyczących swoich szkoleń i kursów e-learning.

Dzięki dodaniu panelu komunikacyjnego, użytkownicy mają możliwość otrzymywania powiadomień od administratora platformy lub powiadomień automatycznych, które wyświetlane są w formie listy przypominającej listę wiadomości e-mail. W nowej wersji pojawiła się możliwość stworzenia własnego profilu, który będzie widoczny dla innych użytkowników platformy. Użytkownik ma możliwość wypełnienia formularza, dodania krótkiej informacji o sobie, a także załadowania wybranego awatara w celu lepszej identyfikacji.

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.