Single Blog Title

This is a single blog caption
15
Wrz

W końcu telewizory SMART się do czegoś przydadzą

Krakowska firma Estimote wypuściła dzisiaj na rynek nowy produkt. Nazywa się wdzięcznie Mirror i sprawiła, że w końcu zrozumiałem jak można wykorzystać tzw. beacony.

Bekon, beacon, czyli co?

Beacon, to takie małe elektroniczne coś, co można zaprogramować i które korzystając z technologii Bluetooth i wbudowanej baterii krzyczy ciągle: Tu jestem! Jeśli mamy do dyspozycji np. telefon, albo tablet, to zainstalowane na nim oprogramowanie może stwierdzić, że jest w pobliżu beaconów i na tej podstawie zareagować, a oprogramowanie dostawcy może np. śledzić to jak poruszamy się po muzeum, albo które eksponaty nas interesują.

Lustereczko powiedz przecie

Mirror robi sporą różnicę. Oczywiście wymaga oprogramowania i przygotowania materiałów, ale… uwaga w wielu miejscach są ekrany, czasami sporych rozmiarów, które wyświetlają reklamy, albo inne materiały video. Niestety przeważnie w kółko te same i niezależne od tego, kto je ogląda. Dzięki Estimote Mirror może być zupełnie inaczej.

Ucz się dziecko, ucz

Z racji mojego e-skrzywienia Mirror interesuje mnie głównie z perspektywy szkoleniowo edukacyjnej. Widzę w nim ogromny potencjał zwłaszcza dla instytucji takich jak muzea. Już widzę, jak jedno z moich ulubionych: Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu mogłoby z Mirrora skorzystać.

W głowie roi mi się taki plan. Ponieważ muzeum ekranów ma dużo i wyświetla na nich sporo zapętlonych treści, mogłoby tymi treściami reagować na odbiorców. Załóżmy przyjeżdżam do muzeum sam, a mój niemiecki jest średnio-zaawansowany i lepiej czuję się z angielskim. Proszę o bilet z „muzeum w języku angielskim” dla dorosłych i ekrany reagują na mnie wyświetlając treści dostosowane wyglądem, treścią i formą do mnie i wybranego języka. Kiedy odejdę od ekranu przechodzi on w stan czuwania i za kilka chwil bez przeszkód obsłuży wycieczkę japońskich dzieci pokazując im zupełnie inny materiał video, albo angażując w grę.

Podobne podejście można wykorzystać też w salach szkoleniowych, zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia ze sprzętem, albo we wszelakich salach typu ShowRoom, gdzie producent uczy swoich klientów, lub potencjalnych klientów na temat tego jak działają jego urządzenia.

Idealnym miejscem do wykorzystania Mirror-a będą też wszelkie targi i spotkania branżowe.

Jaram się i idę wymyślać dalej.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required