NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Jedź tam! eLearning BootCamp 2016

Jedź tam! eLearning BootCamp 2016

15 czerwca 2016

Cztery dni warsztatów i okazja do poznania ludzi z branży na festiwalu e-learningu. Tak właśnie wygląda z grubsza program wydarzenia, które organizuje firma e-learning.pl pod kierownictwem Iwony Wieczorek. Plan jest warty uwagi, a wydarzenie udziału, ale kilka pytań nie dawało mi spokoju, więc poprosiłem Iwonę o kilka słów, wyszło więcej niż kilka.

Na początek, dla porządku zadam pytanie, które niektórych wyprowadza zgrabnie ze strefy komfortu: Kim jesteś?

Iwona Wieczorek: Mnie raczej nie wyprowadzi 🙂 od 2003 roku zajmuje się zawodowo e-learningiem, teraz już nawet bardziej digital learningiem w kilku kluczowych organizacjach z tego obszaru w Polsce. Zaczynałam od prowadzenia projektów, wprowadzałam i rozwijałam działania angażujące w projektach e-learningowych, tzw marketing motywacyjny, teraz zarządzam marką e-learning.pl. Modelowa ścieżka rozwoju w e-learningu. Równolegle zajmowałam się też marketingiem B2B, co w prowadzeniu moich głównych działań bardzo się przydaje.

 

PREZENTACJERobię

No to, bez zbędnych wstępów przejdźmy do rzeczy, czyli e-learningowego wydarzenia: eLearning Bootcamp, które organizujecie. Nie zapytam skąd pomysł, a raczej o to czy każda firma w Polsce musi mieć swoją konferencję, czy wydarzenie dotyczące e-learningu?

Pamiętaj, że nie jest to zwyczajny, jednodniowy event, a wydarzenie edukacyjne w obszarze e-learningu i blended learningu, które składa się z czterech warsztatów i festiwalu inspiracji, skupiającego uczestników wszystkich warsztatów. Wracając do twojego pytania – event to wg mnie okazja do pokazania czegoś nowego, świeżego. Organizowanie eventu na ledwie odświeżonych treściach wg mnie mija się z celem i szkodzi, w dalszej perspektywie również organizatorowi.

Ponieważ funkcjonuję już na tym rynku dosyć długo brałam udział w eventach, które nie zmieniały ani mojego spojrzenia na sprawę ani nie wnosiły nic nowego, czasem byłam też zdziwiona odgrzewaniem pewnych tematów.

W przypadku naszego BootCampu mam pewność, że pojawi się sporo nowych rzeczy, zarówno dla osób, które planują i nadzorują procesy szkoleniowe, jak i dla osób zajmujących się fizycznie budową szkoleń e-learningowych. Tych pierwszych powinien zainteresować warsztat dotyczący konstruowania procesów blended realizowany w całości przez trenerów House of Skills, jak i zastosowanie storytellingu w szkoleniach e-learningu. Świetny będzie też warsztat przeznaczony dla developerów szkoleń – projektowanie szkoleń z mechanizmami grywalizacji. Gwoździem programu będzie środkowy dzień – E-learning Festival, na którym przedstawimy najnowsze trendy prosto z tegorocznego ATD. Swoje wystąpienia będą mieli partnerzy wydarzenia Articulate i Samsung. Articulate skupi się na mechanizmach angażujących w szkoleniach e-learningowych, z kolei Samsung pokaże potencjał urządzeń mobilnych w projektach szkoleniowych. Ja opowiem o marketingu motywacyjnym w projektach, a uczestnicy będą mieli okazję pokazać próbki zrealizowanych przez siebie szkoleń – podobnie jak rok temu.

Na ile mocno konferencja jest kierowana przez firmę Articulate, a na ile jest Wasza autorska?

Od początku do końca odpowiadamy za układ merytoryczny i organizację całości. Natomiast Articulate, który ma swoje wystąpienie środkowego dnia na E-learning Festival wybrał – najciekawszy ich zdaniem temat dotyczący mechanizmów angażowania uczestników szkoleń. Ponieważ obszar motywacji i zaangażowania jest mi szczególnie bliski – sama z ciekawością czekam na te wystąpienia, tym bardziej, że jest on oparty na publikacjach w ramach E-learning Heroes – międzynarodowej społeczności twórców e-learningu.  

Jeśli już jesteśmy w tym klimacie, to zapytam o Twoje osobiste podejście: Captivate, czy Storyline?

Pytanie jest tendencyjne 🙂 bo wiesz, że jesteśmy partnerem Articulete w Polsce :). Ale poważnie: Oczywiście Articulate, z kilku podstawowych powodów.

 

WEBINARYRobię

Którymi są…?

Oba narzędzia mają niewątpliwie swoje zalety i nieprzypadkowo wiodą prym wyznaczając kierunki rozwoju narzędzi do tworzenia kursów elearningowych. Na przestrzeni kilku lat ja i mój zespół stworzyliśmy ogromną ilość kursów elearningowych pracując na obu narzędziach. Nasze doświadczenie wskazuje jednoznacznie, że tworzenie kursów w oprogramowaniu Articulate pozwala nam na osiągnięcie najlepszego efektu końcowego przy najkrótszym czasie realizacji. Niewątpliwie przyczynia się do tego prosty, intuicyjny interfejs oraz duża ilość szablonów i mechanizmów przyspieszających pracę.

Kto jest Waszym idealnym odbiorcą?

Klient – bez względu na branżę – który szuka skutecznych, nowoczesnych rozwiązań szkoleniowych, również łączących szkolenia stacjonarne z e-learningiem, otwarty na propozycje, a nie zamykający się na cenie per ekran. Zaangażowany w proces projektowania rozwiązania, wnoszący swoją wiedzę na temat organizacji i jej potrzeb i pozwalający łączyć ją z naszym doświadczeniem w e-learningu. To układ, który zawsze procentuje.

Dziękuje za wywiad i do zobaczenia na BootCampie!

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.