NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Co to jest Explainer Video i dlaczego

Co to jest Explainer Video i dlaczego

20 lutego 2016

90 sekund. Tylko tyle potrzebujesz, żeby wypromować swój produkt, albo poinformować o tym na czym polega Twój pomysł. Umieszczasz video na stronie i komunikujesz się natychmiast, angażujesz, zyskujesz leady, sprzedajesz.

Explainer video

Wikipedia podając za techcrunch mówi, że explainer video to

…narzędzie marketingowe, które pomaga w skutecznym wyjaśnianiu funkcjonowania i promocji oprogramowania, stron internetowych, aplikacji mobilnych i internetowych oraz wszelkiego rodzaju produktów.

Ponadto jest to narzędzie wykorzystywane jest przy promocji start-up’ów lub przedstawianiu biznesu potencjalnym odbiorcom i partnerom. Explainer Video umieszczane jest najczęściej na stronach internetowych, ale jest również używane jako prezentacja off- line. W zależności od typu realizacji, czas trwania explainer video wynosi w około 1-5 minut.

WEBINARYRobię

Siła 90 sekund przekazu

Mówi się, że wiedza to siła, ale jak sprawić, żeby wiedza, którą mamy stała się rzeczywistym potencjałem kogoś innego? Co zrobić jeśli oparta jest ona do tego o  czyste dane, dużą ilości danych? Jak odnaleźć znaczenie czy prawidłowość, aby później opowiedzieć historię, a następnie się nią podzielić. Okazuje się, że wyjściem są coraz popularniejsze ostatnio infografiki i video infografiki, czyli miejsca, gdzie dane spotykają się z zaawansowanym projektowaniem grafiki i video.

W dobrej wizualizacji, niezależnie od tego, czy jest statyczna, czy dynamiczna ogromne ilości danych ubrane są w elementy graficzne o określonym położeniu, kolorze i wielkości tworząc schematy, które w przeciągu milisekund odnajdują w naszym mózgu właściwe szlaki i skojarzenia. Działa to mniej więcej tak, jakby ktoś wstępnie przetrawił dla nas dane i podał nam je w postaci ptasiego mleczka. Nic tylko jeść.

Nasze mózgi to lubią

Nasze mózgi bardzo lubą odnajdywać prawidłowości i trendy. Możemy więc używać podobnych kolorów w celu pokazania korelacji, wielkości elementów, aby pokazać wielkość, czy położenia, aby pokazać trendy (np. na wykresach). Tym samym na postawie danych tworzymy kolejną wartstwę meta-informacji pokazując procesy, hierarchię, chronologię i inne zależności.

Myślę, że warto przyglądnąć się kilku przykładom, które zamieszczam poniżej, bo moim zdaniem wiedza, którą posiadamy jest warta tyle ile informacje, którymi możemy się podzielić ze światem i umiejętności, które ten świat zmieniają.

PREZENTACJERobię

Moje subiektywne top 5 video infografik:

5. Jak się robi ciacho z buraka

Mało tutaj faktycznych danych, ale urzeka mnie całość wykonania. Świetne zdjęcia, fajnie zaprezentowane dane i rewelacyjnie dobrana muzyka.

4. Prezentacja firmy Applicake

Trochę z racji lokalnego patriotyzmu, a trochę dlatego, że gratuluję im odwagi i talentu.

3. Galileusz to był równy gość


A Ty dzisiaj popatrzyłeś na cokolwiek z innej strony?

2. Linux


Taki siedzi jakiś przycupnięty, a jakby go zabrakło to leżym i kwiczym.

1. Na szczęście ja mam bliżej

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.