Single Blog Title

This is a single blog caption
1
Lut

Jeśli czytasz blogi, to ten tekst jest dla Ciebie

Wykonując pracę twórcą podlegasz nieustannie zmiennym, sterowalnym i ulegającym wpływom kryteriom zachwytu. Z tego też powodu boisz się, że Twój odbiorca nie zachwyci się tym, co zrobiłeś.

Sprawdzasz lajki, wjusy, suby, uniki. Analizujesz je, czytasz książki dla blogerów i dostosowujesz się do aktualnych kryteriów zachwytu, które tworzone są przez innych blogerów, tych opiniotwórczych. Zmieniasz więc wygląd strony, zaczynasz pisać o lajfstajlu i opiniować swoją rzeczywistość.

Hegemonia aplauzu

Piszesz inaczej, starasz się bardziej, odpowiadasz na pytania, nie olewasz, tłumaczysz, sprzedajesz, żebrzesz. Zostawiasz pracę, która przeszkadza Ci w byciu blogerem, bo nagle okazuje się, że możesz zarobić na dopasowywaniu się do kryteriów zachwytu. Porzucasz tematy, które Cię interesują, bo są nieuniwersalne, niszowe i nie pasują do aktualnych kryteriów zachwytu masowego odbiorcy, na którego tyle lat pracujesz i dla którego zostawiłeś pracę.

Drogi doradco

Drogi autorze maila sugerującego mi zmiany w celu uzyskania większej rentowności: Dziękuję Ci za rady, ale nie przekonasz mnie nawet twarzową czerwienią świętego oburzenia do tego, żebym pisał bardziej dla ludzi, bo to miejsce jest przede wszystkim dla mnie. Sorry…

Mam to w dupie. Niech się ulewa, tam gdzie mózgowiu w danej chwili się podoba i jeśli jara mnie możliwość zainstalowania Moodle-a w chmurze, albo wpływ kolorów na percepcję w szkoleniach, to właśnie o tym będę pisał. Jeśli mój mózg będzie chciał ulać trochę z mini-wiedzy o życiu mrówkojadów, to właśnie o tym będę mówił. Jeśli się nie znam, ale się wypowiem, to mam do tego pełne prawo.


A jeśli chcecie poczytać kilku autentycznych to zapraszam Was, w miejsca, które lubię odwiedzać:

Przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa. Jeśli znasz jakiegoś aktora/aktorkę to napisz proszę. Szukam kogoś, kto miałby ochotę przeczytać jedno z opowiadań opublikowanych tutaj: KWLK Flash Fiction

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required