Single Blog Title

This is a single blog caption
4
Sty

Ratunek dla Prezentacji – Microsoft Sway

PowerPoint jest najpopularniejszym programem do robienia prezentacji. Jest też programem najbardziej znienawidzonym przez ludzi, którzy mają poczucie estetyki, a są karmieni domyślnymi szablonami i fontem Comic Sans.

Widać, ktoś w Microsoft wziął sobie do serca to znienawidzenie i za cel własnej egzystencji postawił sobie naprawienie prezentacyjnej rzeczywistości.

Ożywiacz idei

Tak marketingowcy Microsoftu nazwali narzędzie, które w październiku minionego roku dołączyło do pakietu Office. Aplikacja Sway, bo tak się to cudo nazywa, ma stanowić kolejne narzędzie do publikowania treści, ale tym razem mają być one bliższe multimedialnej prezentacji, czy responsywnej stronie internetowej.

Design bez wysiłku

Cała idea pracy z programem Sway polega na tym, że dodajemy treść. Później dodajemy treść i jeszcze dodajemy i jeszcze i jeszcze, bo więcej zrobić nie możemy. Później jakiś magiczny algorytm ubiera całość w coś co przypomina prezentację. Efekt jest zadziwiający. Zwłaszcza, że program po prostu wie jak ułożyć treść.

Przynajmniej tak mi się wydawało po obejrzeniu powyższego i kolejnych demówek.

Piękna idea

Założenie Microsoftu, które prezentują w zamieszczonym poniżej materiale na temat aplikacji jest bardzo słuszne. Skoro ludzie są zajęci i nie mają czasu bawić się z projektowaniem prezentacji, to dajmy im narzędzie, które pozwoli im dodać tyle treści ile potrzebują, a narzędzie będące swego rodzaju wirtualnym asystentem zrobi za nich robotę i jako efekt da prezentację, która nikogo nie skrzywdzi.

Apetyt na dużo więcej

Niestety w dniu dzisiejszym, a więc kilka miesięcy po premierze realne wykorzystanie Sway ogranicza się do kilku szablonów treści i jedynie kilku możliwości jej prezentowania.

Przetestuj Sway.com

Do realnego wykorzystania w szkoleniach jeszcze daleko, bo po kilkunastu minutach zabawy udało mi się uzyskać tylko coś co jest rozczarowujące, a nie zachęcające do dalszej pracy. Sway po prostu wie lepiej, co jest ładne.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required