NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Nie obchodzą mnie Twoje słabości

Nie obchodzą mnie Twoje słabości

28 stycznia 2015

Bardzo łatwo gubię wypracowane nawyki i bardzo długo pracuję nad wypracowaniem nowych. Taką mam słabość. Jest 00:00 właśnie skończyłem swój trening. Nie lubię regularności. Taką mam słabość. Przecież Ciebie to nie obchodzi! Mnie z resztą też!

Wstaję i idę w świat powtarzać swoje błędy

Każdego dnia rano myślę, że dzisiaj dzień będzie lepszy, że skupię się na tym co jest naprawdę ważne, że przestanę przerywać innym kiedy mówią, że nie sprowadzę spotkania na tory, które mi odpowiadają, że będę więcej słuchał niż mówił, że wezmę na siebie tyle zadań ile mogę przerobić. Codziennie tak właśnie myślę i miesiącami powtarzam te błędy. Czasami dochodzę jednak do wniosku, że…

WEBINARYRobię

Nie będę tego poprawiał

Nie dlatego, że nie należy próbować się zmieniać (robię to co rano), ale dlatego, że bardzo mocno wierzę w to, że dużo lepsze efekty osiągamy skupiając się na swoich najlepszych stronach niż poprawiając wszystkie drobne błędy.

Najlepszym rozwiązaniem jest dowiedzieć się czy nasze błędy kogoś nie wkurwiają, a jeśli tak jest nauczyć go, jaki ma Ci dać sygnał, żebyś wiedział, że robisz coś co jest na NIE. Jeśli nie dajesz komuś dojść do słowa (mam tak) poproś go, żeby podniósł dłoń i Ci przerwał (testowałem – działa). Z grubsza rzecz ujmując naucz swoje otoczenie radzenia sobie z Tobą i… nie skupiaj się na błędach, ale dokładaj wysiłek do tego, gdzie jesteś najlepszy. Właśnie dlatego…

Nie obchodzą mnie Twoje słabości

Będąc bardziej precyzyjnym: Gówno mnie obchodzą i to nie dlatego, że mam Cię w dupie. Wręcz przeciwnie. Mnie samego obchodzą mało własne słabości. Staram się o nich myśleć tak mało jak to tylko możliwe. Czasami nawet tak mało, żeby ich nie naprawiać. W zamian za to często myślę: „Co zrobić, żeby być najlepszym w tej jednej (jakiejś) rzeczy?”.

Staram się być w niej najlepszy dzisiaj, może też i jutro, a później wybieram inną rzecz. Serio! U mnie to działa!

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.