Single Blog Title

This is a single blog caption
22
Gru

Czego unikać w prezentacjach? – część 2

W pierwszej części bestiariusza odsłoniłem oblicza kilku bestii. Niestety są ich całe stada. W związku z tym przygotuj się na poznanie kolejnych potworów prezentacyjnych, które powinieneś drogi Wiedzminie (lub Wiedźminko) zgładzić, bo zagrażają przeżyciu ludzkiej rasy.

Lista zapomnienia

Zrodzona z niemożności wyciągnięcia wniosków z własnych przemyśleń. Jej mantryczne kiwanie się z łapy na łapę powoduje, że odbiorcy zaczynają chwiać się na nogach, ziewać i oczekiwać na to, aż bestia odejdzie.

skuteczna-prezentacja.007

 

Graf nieogaru

Częsty artefakt prezentacyjnej bestii, która chce zwieść Cię na manowce niezrozumienia. Graf nieogaru już po pierwszych kilku sekundach powoduje, że czujesz się głupi. Graf nieogaru pozbawia 10 punktów inteligencji; jednocześnie dodaje 20 punktów do chęci wyjścia z sali.

skuteczna-prezentacja.008

Opończa pożyczenia

Kolejna broń bestii prezentacyjnej, która jest niegroźna dla odbiorcy, ale wprowadza Cię w obszar zastanawiania się, czy występujący pożycza od kolegi coś więcej niż wykres – może szczoteczkę do zębów, majtki, żonę…

Opończa pożyczenia jest artefaktem działającym jedynie na niekorzyść bestii odejmując 50 punktów od wiarygodności.

skuteczna-prezentacja.009

Wykres klasy ekspert

Broń ta, podobnie jak poprzednia odejmuje punktów wiarygodności prezentacyjnemu adeptowi, chociaż w zamyśle miał działać odwrotnie. Wykres klasy ekspert stanowiący zrzut z ekranu jakiejś aplikacji udowadnia wydatkowane nań skrzynie nieswojego złota.

skuteczna-prezentacja.010

Czara olśnienia

Czara olśnienia, podobnie jak wymieniona uprzednio Tęcza niezrozumienia występuje w towarzystwie naukowca, pół-profesjonalisty lub ćwierć-znawcy, który chce pokazać jak daleko sięgają jego horyzony. Picie z czary olśnienia grozi utopieniem się w obfitości informacji. Co ciekawe czara olśnienia nie ma dna. Zadając pytanie na temat pojedynczego elementu powoduje zapętlenie odpowiedzi w kolejnych czarach, lub przejście do Płachty nieskończoności.

skuteczna-prezentacja.011

Piksele rozciągłości

Bestia, która pojawia się coraz rzadziej, jednak ciągle występuje w towarzystwie pośpiechu i zapomnienia twórcy.

skuteczna-prezentacja.012

Potrzebujesz pomocy z prezentacją?  pomoc-z-powerpointem

Daj nam 24 godziny na jej poprawę! 

 

Jeśli znasz jakieś inne bestie prezentacyjne, proszę podeślij linki do nich, bardzo chętnie podejmę walkę z nimi!

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required