NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Życzę Ci, żebyś został hakerem, czyli jak pokazać co jest aktualnie możliwe

Życzę Ci, żebyś został hakerem, czyli jak pokazać co jest aktualnie możliwe

4 listopada 2014

Czasy kryzysu, cięcia kosztów i ograniczania wydatków sprawiły, że straciliśmy coś bardzo ważnego. Coś, co na dała mi na samym początku pracy w elearningu uczelnia. Straciliśmy możliwość do swobodnego eksperymentowania. Ograniczenia finansów, skupienie na zwrocie z inwestycji i inne mądre biznesowo rzeczy zapędziły nas w kozi róg sprawdzonych rozwiązań.

Spotykam się ostatnio z tym, że jedną możliwością przekonania decydentów do zdecydowania się na nowatorskie rozwiązania (w tym często elearning) jest ograniczenie kosztów. Z sentymentem patrzę jednak na kilka lat swojej pracy, które dawały komfort w postaci sporego budżetu i możliwości wydania pieniędzy na sprawdzenie tego, co jest aktualnie możliwe. Na budowanie prototypów i doprowadzanie ich na kraniec możliwości, tylko po to, żeby sprawdzić jak wiele mogą, albo ile jeszcze trzeba nad nimi pracować.

PREZENTACJERobię

Życzę Ci tego, żebyś

  1. pracował w organizacji, która będzie sprawdzała co jest aktualnie możliwe
    Bawiła się technologią i nie miała przymusu dostarczania produktów, które ktoś musi kupić jutro.
  2.  żył w czasach, gdzie sprawdzanie możliwości technologii będzie zawodem.
  3. mógł wyciskać z technologii siódme poty,
    a twoje stanowisko brzmiało np. Lead Technology Hacker
""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.