Single Blog Title

This is a single blog caption
30
Kwi

Co motywuje uczestników szkoleń online?

Obejrzyj lekcję, przyswój informacje, zalicz quiz, a Twoja instruktorka pozbędzie się garderoby. Ilu części? Pytanie!

Wystarczająco dużo, aby Cię zmotywować. Ale nie idźmy w tę stronę, jesteśmy stroną edukacyjną. Tak właśnie reklamuje się strona codebabes.com.

Motywacja stara jak świat

Hajp się po internetach niesie, bo tego jeszcze w nauce programowania nie grali. Przynajmniej w tej internetowej, bo w akademikach to różnie bywało i za różne rzeczy ludzie pisali programy na zaliczenie, ale trzymając się leadu, nie idźmy w tę stronę, jesteśmy projektem edukacyjnym.

code-babes

 

codebabes

Jak to działa?

Mechanizm jest prosty i skuteczny. Działa od wieków i to całkiem skutecznie przynosząc często nieopodatkowane dochody.Magii nie ma żadnej, żeby zobaczyć nagą kobietę, która kilka sekund była nam całkiem obca należy się wysilić w sposób intelektualny, wizualny lub finansowy. W tym przypadku oglądamy materiał video, w którym atrakcyjna pani uczy nas programowania, później musimy odpowiedzieć na kilka pytań i jeśli zrobimy to dobrze Pani się rozbiera. Wysiłek jest więc intelektualny i w przeciwieństwie do rozbieranego pokera bardziej opiera się na naszej wiedzy niż na szczęściu. Chociaż szczęścia również można próbować.

code-babes-02 code-babes-04 code-babes-03

Jak długo oglądanie cycków na ekranie motywuje do nauki?

Ze swojego chamsko-szowinistycznego punktu widzenia nie mam nic przeciwko takiej motywacji, z tą jednak małą uwagą, że bardziej zerkam na cycki niż na kod. Jedni powiedzą: Działa!; inni – Badziewie! Jak mówi stare greckie powiedzenie De gustibus et coloribus non est disputandum, czyli jeden woli pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą.

tumblr_inline_n4lilveqGd1ryb0hd

Ze swojej perspektywy muszę powiedzieć, że oglądanie cycków dość mowytuje, zwłaszcza jeśli jest się nastolatkiem, a cycki uczą niemieckiego. Ma się wtedy dużą szansę na zajęcia dodatkowe i np. olimpiadę językową. Chociaż to było jakieś 20 lat temu, a wtedy byle stip poker był w 16 kolorach i ładował się z 4 dyskietek. Nie wiem czy w czasach redtube-a i nagości wszechogarniająco dostępnej to ciągle działa.

Patrząc na projekt z punktu widzenia procesów uczenia się ciekawi mnie bardzo kilka kwestii:

  • Czy Panie aby nie rozpraszają?
  • Czy taki poziom grywalizacji nie jest pewnym nadużyciem?
  • Komu się to podoba?
  • Kogo denerwuje i dlaczego?
  • Czy ewentualna erekcja lub lubrykacja pomaga w uczeniu się?

Zainteresowanych podobnymi projektami odsyłam do Sexy CPR i Kalendarza studentów medycyny.

 

 

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required