Single Blog Title

This is a single blog caption
19
Gru

Jak tworzyć prezentacje? Multimedialny podręcznik od Nancy Duarte

Ile masz za sobą słabych prezentacji? Ile razy zdarzyło Ci się zasypać ludzi slajdami pełnymi tekstu i wypunktowanych list? Może pora z tym skończyć? Jeśli masz na to ochotę, to na końcu wpisu znajdziesz link do książki, która Ci w tym pomoże.

Idea to najsilniejsze narzędzie jakie mamy

Zgodnie z tym sloganem i zasadami jego realizacji żyje Nancy Duarte, światowa guru w dziedzinie tworzenia i dostarczania prezentacji. Jej pasją i sposobem na życie jest uczenie ludzi tego, jak właściwie komunikować idee. W swoich dwóch książkach:

  • Slajd:ologia. Nauka i sztuka tworzenia genialnych prezentacji (empik)
  • Współbrzmienie. Znajdź wspólny język z odbiorcami Twojej prezentacji (empik)

bardzo dokładnie omawia aspekty tworzenia prezentacji (pierwsza) i powiązanych z tym wystąpień publicznych (druga). Jest niesamowita w tym co robi, a żeby nie być gołosłownym polecam obejrzenie jej wystąpienia podczas TEDx.

Multimedialna wersja Współbrzmienia

Nie chcę skupiać się tutaj na recenzji Współbrzmienia, bo jakby nie o tym, ale książka ta powinna być obowiązkową lekturą przed egzaminem dojrzałości, po nim, przed i po każdej prezentacji. Zwraca bowiem uwagę nie na to jak tworzyć slajdy, ale jak zaplanować całe wystąpienie, jak sprawnie snuć opowieść, jak znaleźć wspólny język z odbiorcami i w końcu jak ich porwać.

CHWDP, czyli Chwała Wam za to Dzielni Projektanci!

Już po kilku kliknięciach widać, że multimedialna wersja Resonate to majstersztyk komunikacji, grafiki i interakcji. Niby zwykła książka, a zorganizowana jest lepiej niż nie jedno szkolenie online, a nikt nie próbuje nawet nazwać tego szkoleniem.

Szczerze urzekła mnie pomarańczowa kreska. Niby nic wielkiego, a jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i ktoś zaplanował poniższą komunikację, która pozwala na idealne ustawienie przeglądarki. Proste, piękne i działa bez zarzutu. Twórcy założyli, że użytkownik nie jest kretynem i potrafi przeskalować okienko.

Zrzut ekranu 2013-12-18 o 20.31.19

Kolejny ciekawy element to prosta lista pytań z informacją zwrotną po każdym rozdziale. Nic wielkiego, ale w końcu ktoś pomyślał o tym, że warto zatroszczyć się o sensowność pytań i sposób przekazania informacji zwrotnej, bo pamiętajmy, że jest ten pseudo-test ma być da nas, a nie na studia.

Zrzut ekranu 2013-12-18 o 20.33.16

Po każdym rozdziale znajduje się też krótkie podsumowanie. Identyczne jak w książce, ale jakże pomocne, gdy chcemy przypomnieć sobie najważniejsze kwestie.

Zrzut ekranu 2013-12-18 o 20.33.53

Największą siłą Współbrzmienia jest oczywiście zawarta w nim wiedza autorki, ale nie jest tym silniejsza, że właściwie zorganizowana i oprawiona w przemawiające do ludzkiego umysłu elementy graficzne.

Zrzut ekranu 2013-12-18 o 20.34.12 Zrzut ekranu 2013-12-18 o 20.35.46 Zrzut ekranu 2013-12-18 o 20.36.55

To, co powinno Was powalić (ja leżę i kwiczę) to nawigacja. Kliknąłem i umarłem z zachwytu. Nic tylko robić screenshoty i opisywać wzorce projektowe.

Zrzut ekranu 2013-12-18 o 21.29.20

Ponieważ o wizualnej i interaktywnej stronie mógłbym jeszcze bardzo długo, ale jednak TL,DR; działa nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię do samodzielnego przeklikania się przez Współbrzmienie, a jest tego warte.

Zobacz Resonate

Jeśli masz jeszcze chwilę to koniecznie obejrzyj nagranie z webinaru prowadzonego przez Nancy Duarte, a dotyczącego prowadzenia prezentacji na odległość, czyli po naszemu o organizacji webinarów.

Jeszcze jedno pytanie?

Z racji tego, że ostatnio mało słychać o e-podręcznikach chciałem zapytać, jak się ma przykładowy podręcznik do matematyki realizowany przez Ministerstwo całkiem sporego kraju do tego, co zaproponowała firma, która zajmuje się uczeniem ludzi wystąpień publicznych i przygotowywania prezentacji.

Do moich wniosków pasuje jedynie koleś poniżej i cytat: Miałem sen!

Zrzut ekranu 2013-12-18 o 21.28.17

 

 

Zobacz wszystkie wpisy na temat Tworzenia Prezentacji

Potrzebujesz pomocy z prezentacją?  pomoc-z-powerpointem

Daj nam 24 godziny na jej poprawę! 

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required