Single Blog Title

This is a single blog caption
27
Lis

Jak skutecznie prowadzić webinar? Podręcznik

Webinary prowadzę od kilku lat.  Popełniłem nawet kiedyś krótki poradnik na ten temat: Jak przygotować się do webinaru?, a teraz mam przyjemność polecić Ci prawdziwy podręcznik.

Podręcznik nadaje się dla początkujących adeptów sztuki synchronicznego nauczania w sieci. Książka to głównie teoretyczne podstawy prowadzenia webinarów (Zobacz: Przygotowanie prezentacji do webinaru). Zawiera jednak szereg wartościowych porad i to właśnie one stanowią o głównej wartości podręcznika.

Narzędzie dla trenera

„Podręcznik trenera webinarów” to pozycja, która idealnie nadaje się do tego, aby przygotować się do szkoleń, lub warsztatów mających na celu przekonanie ludzi do narzędzia lub samej metody rozwojowej. Najwięcej „mięsa” znajdziecie na końcu, gdzie znajdują się:

  • Lista kontrolna dla trenera.
  • Scenariusz webinarium.
  • Przykłady pytań dla uczestników.

Podsumowanie

Książka jest jak najbardziej poprawna i wartościowa. Brakuje w niej jednak trochę bardziej zaawansowanych działań i tricków. Mam nadzieję, że pojawi się kolejna wersja uzupełniona o kwestie związane z tym jak zminimalizować multitasking, jak często przypominać o zbliżającym się spotkaniu, jak je promować. Myślę, że fajnie byłoby też posłużyć się jakimś przykładem i zebrać opinie zaawansowanych użytkowników.

Pobierz w formacie PDF

PS. Gdybyście szukali jakiegoś narzędzia, to oczywiście polecam Clickmeeting, żeby nie było.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required