Single Blog Title

This is a single blog caption
3
Lis

Jeden z najlepszych filmów o grach niezależnych: Indie Game: The Movie

Należę chyba do pierwszego pokolenia młodych Polaków, którzy wyrośli w środowisku gier video. Pamiętam jak dzisiaj dzień, w którym w domu pojawił się komputer Commodore VIC20, a później Commodore 64, Amiga i w końcu PeCet. Pamiętam czas, kiedy za pomocą śrubokręta regulowało się głowicę magnetofonu i pamiętną komendę: „<-L”, po której następowało wczytywanie gry. Prenumerowało się Bajtka i przepisywało źródła programów. Gry przeżywało się czytając Secret Service. Niestety czas tych gier minął. Rozwijająca się technologia dała ogromne możliwości odtwarzania wirtualnych, niemalże rzeczywistych światów, ale zagubiła gdzieś duszę. Zniknęła tak zwana „miodność”.

Bądź niezależny

Wielkie korporacje, w których nad super-produkcjami pracują zastępy tysięcy programistów nie są w stanie odtworzyć klimatu gier, tworzonych przez kilku zapaleńców, a czasami nawet pojedynczych fanatyków. Okazuje się jednak, że nie  musisz należeć do głównego nurtu dziedziny która Cię interesuje. Nie musisz tworzyć produktów, które są super wypolerowane, piękne, błyszczące. Nie musisz tworzyć super gier, żeby zaistnieć w umysłach grających. Możesz być niezależnym twórcą, a systemy sprzedaży gier, wirtualne sklepy i grono fanów doceni twoje wysiłki. Właśnie o tym jest – moim zdaniem najlepszy w 2012 – film dokumentalny Indie Game: The Movie.

Indie Game: The Movie

Film o grach, o ich twórcach i dramatycznej drodze, którą przebywają od złapania pomysłu przez tworzenie gry, po jej wdrożenie na rynek i zderzenie z publicznością. Pomimo tego, że film pokazuje jak powstaje gra skupia się głównie na tym, jak wygląda proces twórczy. Mamy więc okazję zaglądnąć do mieszkań i głów autorów, którzy spędzają całe dnie przy swoich komputerach tworząc wirtualne światy, w których o coś chodzi i coś trzeba zrobić.Tworzenie gier jest dla twórców sposobem na wyrażanie siebie. Gra jest sposobem na komunikowanie się z ludźmi, na opowiadanie historii. Zapraszam Was do obejrzenia zwiastuna, a może nawet wydanie 10$ i obejrzenie całego filmu.

Indie Game: The Movie Official Trailer from IndieGame: The Movie on Vimeo.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required