NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Jak opowiadać historie? Halloween storytelling

Jak opowiadać historie? Halloween storytelling

31 października 2013

Zbliża się święto podczas, którego uprawiamy bardziej lub mnie religijny grobbing, a ludzie w krajach anglosaskich świętują Halloween, który staramy się importować na nasz grunt (Dlaczego lubimy Halloween?)

Najpierw obejrzyj

PREZENTACJERobię

Co za tym stoi?

Generalnie TedEd daje radę jeśli chodzi o tworzenie materiałów edukacyjnych i podobnie dzieje się teraz. Prosta i ciekawa forma graficzna – animacja i świetna historia opowiadana dość specyficznym językiem. Finalnie wygląda na bardzo prosty i przyjemny materiał, ale z punktu widzenia projektanta szkoleń:

  • A. Przygotowanie projektu wymagało zagłębienia się w temat, przetrawienia go i wyplucia w formie zjadliwej przez uczniów, bo do nich projekt jest skierowany.
  • B. Stworzenie scenariusza nie było proste, bo jest super angażujący i w zasadzie samym obrazem wciąga nas w historię.
  • C. Temat ugryziony jest w sposób, który nie przeraża, mówi o faktach i idealnie nadaje się do zastosowania na lekcjach, nawet po halloween.
""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.

Tags: