NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Captivate 7 na OS X 10.9 (Mavericks)

Captivate 7 na OS X 10.9 (Mavericks)

25 października 2013

Niestety Adobe dało ciała. Pomimo tego, że najnowszy system Apple był dostępny w kilku wersjach developerskich przed ostatecznym udostępnieniem Adobe nie sprawdziło, czy Captivate na nim działa, a może sprawdziło i olało.

Dlaczego Adobe olało sprawę?

Trochę dziwi mnie fakt, że zespoły związane z innymi produktami Adobe zdążyły przygotować  odpowiednie informacje na ti aktualizacje związane z nowym systemem. Niestety zespół związany z Captivate kompletnie olał sprawę. Oczywiście można powiedzieć, że nie ma sensu aktualizować systemów operacyjnych zaraz po ich dostarczeniu, no ale proszę Was. Apple dało system za darmo, to ludzie go aktualizują.

PREZENTACJERobię

Co zrobić?

Jeśli macie jeszcze stary system (10.8) to nie aktualizujcie go, bo inaczej Captivate nie będzie działał. Jeśli macie nowy system to pozostaje Wam downgrade do poprzedniej wersji, ale ten niestety wymaga sformatowania dysku, bo Mavericks nie chce się dać zastąpić starszą wersją systemu. Trzecim rozwiązaniem jest oczekiwanie na update Captivate.

We are working on it as I write and will have an update in next couple of weeks – Suresh Jayaraman (Captivate Engineering team)

Nie wiem czy wiele osób pracujących przy użyciu tego narzędzia może sobie pozwolić na takie czekanie – pewnie nie.

WEBINARYRobię

Wnioski

Po pierwsze – nie takie Adobe profesjonalne jak go malują. Po drugie – nie ma się gdzie spieszyć z aktualizacjami jeśli macie oprogramowanie z kategorii – niezbędne. Po trzecie – warto mieć drugi komputer z innym systemem operacyjnym, na którym wszystko działa i nie dotykamy go żadną aktualizacją.

Szkolenie-Captivate-Warsztaty

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.