NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Captivate 7 – 14 nowości

Captivate 7 – 14 nowości

4 czerwca 2013

Wczoraj pojawił się na rynku nowy Captivate. Zastępując update 6.1 Adobe dodało kilka ciekawych opcji, jak możliwość publikowania szkoleń w postaci aplikacji, embedowanie w szkoleniu przeglądarki i filmów youtube-a. Poza tym wersja 7 niesie ze sobą szereg poprawek, ulepszeń i rozszerzeń.

1. Naprawione opcje przeciągnij upuść
Poprzednie wersje nie wspierały mobilnych drag-and-dropów w quizach i grach przeznaczonych dla urządzeń mobilnych.

2. Publikowanie do HTML5 z PowerPointa
Dodamo możliwość importu plików PowerPointa i automatyczną ich konwersję do HTML5.

KALENDARZSzkoleń

3. Poprawa dostępności
W związku z coraz częściej pojawiającymi się wymaganiami dotyczącymi dostępności, nowy Captivate daje możliwość definiowania ekwiwalentów tekstowych dla pojawiających się obiektów, a także przypisywać interakcjom skróty klawiaturowe.

4. Powiększona biblioteka interakcji.

5. Możliwość dodawania filmów z Youtube
Raczej mało innowacyjna funkcja, ale w końcu się pojawiłą. Możlwiość dodawania filmów z youtube-a daje ciekawe możliwości tworzenia szkoleń w oparciu o zewnętrzne materiały.

WEBINARYRobię

6. Przeglądarka wewnątrz szkolenia
Od teraz wewnątrz szkolenia można umieścić coś, a’la przeglądarkę z konkretną stroną. Opcja ciekawa, bo do tej pory trzeba było uruchamiać treści poza oknem szkolenia, a to oczywiście wiąże się z tym, że nasi uczniowie do szkolenia mogli już nigdy nie powrócić.

7. Notatki
Huuuura! Na to czekałem baaardzo długo. Tworzenie włąsnych notatek podczas uczenia się jest czymś tak naturalnym, że dobre szkolenie online powinno mieć taką możliwość.

8. Nagrywanie dźwięków z systemu.
Jeśli korzystacie z Windowsa 7 lub 8 będziecie mieli możliwość nagrania dźwięków tak, jak są one odtwarzane w systemie. Taka opcja była dostępna w ostatniej wersji Camtasii. Captivate nagrywał dźwięk z mikrofonu lub wejścia liniowego. Dobry ruch.

9. Poprawione quizy w HTML5

PREZENTACJERobię

10. Wsparcie dla standardu GIFT

11. Wsparcie dla standardu TinCan API

12. Szkolenia jako aplikacje
Nowy Captivate wykorzystując technologię PhoneGap pozwala na tworzenie szkoleń działających jako aplikacje.

13. Edytor równań od Math Magic

14. Widget Twittera

Nie wiem jeszcze, czy warto wydać pieniądze na aktualizację, czy nie. O tym pewnie wkrótce. Ciekawe co na to konkurencja, bo Articulate Studio 13 ciągle się gdzieś czai, a Storyline jakby zamilkł.

Szkolenie-Captivate-Warsztaty

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.

Tags: