Single Blog Title

This is a single blog caption
5
Kwi

LublinLab

Wychodząc z idei edupunku, czyli sprzeciwu wobec komercjalizacji kształcenia, mentalności DIY i samodzielności w myśleniu zapraszam do udziału w warsztatach, które mają na celu stworzenie scenariuszy edukacyjnych dotyczących społecznych problemów współczesnego miasta. Będziemy więc tworzyć, organizować, wzbogacać i upiększać, a na koniec umieścimy to wszystko w sieci realizując założenie, że nauczyciele potrzebują wsparcia, ale nie mówienia im, co myśleć i robić.

Właśnie tym będę zajmował się w kolejny weekend, a teraz trochę szczegółów projektu.
“LublinLab” to unikalne przedsięwzięcie w zakresie edukacji kulturalnej realizowane przez Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN” w partnerstwie ze Szkołą Podstawową nr 14 im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie, dzięki wsparciu finansowemu Akademii Orange.

Mały medialab

Podczas dwumiesięcznego „małego medialabu” –  z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lublinie zidentyfikowaliśmy i zaproponowaliśmy rozwiązania wybranych społecznych problemów współczesnego Lublina oraz tych z obszaru dziedzictwa kulturowego.W ramach projektu uczniowie wzięli udział w kilku rodzajach warsztatów: integracja grupy z elementami twórczego rozwiązywania problemów, historia dzielnic Sławin i Sławinek, społeczeństwo obywatelskie, fotografia, dziennikarstwo, historia mówiona.

Duży medialab

Kontynuacją projektu jest 4-dniowe spotkanie z zaproszonymi edukatorami, artystami, programistami, grafikami. Właśnie do tej części zostałem zaproszony i przyznam szczerze, że już nie mogę się doczekać przyszłego weekendu. Będziemy wykorzystywali materiały stworzone przez uczestników Minilabu i bo budowy scenariuszy edukacyjnych i internetowych aplikacji multimedialnych zmieniających Lublin.

Kulminacja projektu to prezentacja efektów pracy małych i dużych „medialabowców” zorganizowana podczas Tygodnia Akademii Orange (między 24 maja a 1 czerwca 2012).

Materiały uzyskane podczas całego projektu, czyli: scenariusze zajęć i aplikacje multimedialne są udostępnione na wolnych licencjach w Internecie. Dzięki temu każdy animator, edukator będzie mógł wykorzystać je w swoich działaniach.

Szczegóły

Gdzie: Lublin, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Stare Miasto
Kto: programiści, fotografowie, graficy, artyści, edukatorzy
Ile: 4-dni
Kiedy: 12-15 kwietnia 2012
Cel: wykorzystanie materiałów stworzonych przez uczestników Minilabu poprzez stworzenie scenariuszy edukacyjnych oraz internetowych aplikacji multimedialnych zmieniających i akcelerujących Lublin.

Grupy medialabowe:

[button color=”light” link=”http://latarnia.teatrnn.pl/lublinlab/medialab”]Przedź do strony projektu[/button]

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required