NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

TEDx – inspisujące idee w Warszawie

TEDx – inspisujące idee w Warszawie

20 marca 2012

Już 22 marca br. odbędzie się trzecia edycja TEDxWarsaw. Spotkanie zostanie zorganizowane w Multikinie Złote Tarasy, a dzięki transmisji online będzie mógł w nim wziąć udział każdy chętny. Innowacyjne pomysły, nowe technologie, otwarty przepływ wiedzy, to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone w wystąpieniach podczas tegorocznej edycji TEDxWarsaw. Znana jest już pełna lista prelegentów.

TEDx to interdyscyplinarne spotkania organizowane pod marką TED, które prezentują wystąpienia ludzi, których życie i dokonania cechuje pasja, innowacyjność i bezkompromisowość w dążeniu do wyznaczonych celów. To także okazja do wspólnej analizy i dyskusji na temat przedstawianych zagadnień oraz nawiązania nowych, inspirujących znajomości. Spotkania TEDx odbywają się na całym świecie i wszędzie posiadają tą samą wyjątkową formułę skondensowanej, inspirującej prezentacji, nie przekraczającej długości 18 minut.

 „Tegoroczna edycja TEDxWarsaw odbywa się pod hasłem Inspire to be inspired i według takiego właśnie klucza staraliśmy się dobrać prelegentów, którzy zaprezentują swoje długo szlifowane wystąpienia przed publicznością w Warszawie i widzami online”

– mówi Małgorzata Minta, rzecznik prasowy oraz jeden z organizatorów TEDxWarsaw 2012.

Znana jest już lista 22 prelegentów  TEDxWarsaw 2012 wśród, których znaleźli się m.in. alpinistka Anna Lichota, dziennikarka Karolina Sulej, nauczyciel i trener Jamie Keddie, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, perkusista i socjolog Kuba Pogorzelski, pisarz i grafik Pepe Cabana Kojachi, założycielka serwisu Gastronauci.pl  Ola Lazar, wynalazca Tom Bieling i podróżnik Brien Barnett. Pełna lista prelegentów dostępna jest na stronie www.tedxwarsaw.com/speakers. Wystąpienia zostały podzielone na cztery sesje tematyczne, z których dwie odbędą się w języku polskim, a dwie w angielskim.

Obecnie rejestracja na wydarzenie jest już zamknięta, jednak wszyscy zainteresowani śledzeniem TEDxWarsaw 2012 na żywo będą mogli oglądać transmisję kompletu wystąpień w internecie. Po zakończeniu konferencji materiały wideo zostaną również na stałe udostępnione w sieci.

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.