NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

TED Ed – Lekcje warte rozpowszechnienia

TED Ed – Lekcje warte rozpowszechnienia

13 marca 2012

W ramach działalności edukacyjnej fundacja non-profit stojąca za porywającą konferenją TED uruchomiła całkiem nowy kanał na youtube, a mianowicie TED-Ed. Znajdziemy tam krótkie, 10-minutowe lekcje, które mają służyć jako zaproszenie nauczycieli z całego świata do dzielenia się materiałami ze swoich najlepszych lekcji.

Misją nowego portalu, który ma ujrzeć światło dzienne w kwietniu 2012 jest odnalezienie najlepszych nauczycieli z całego świata i zaprezentowanie ich dokonań globalnej społeczności.

Cała idea polegać będzie na działaniach dedykowanych animatorów, których zadaniem będzie angażowanie super-nauczycieli i tworzenie materiałów wideo.

Kiedy nauczyciel zakwalifikuje się do udziału w TED-Ed za pomocą animatorów będzie w stanie nadać materiałom odpowiednią formę i umieścić ją na serwerach TED. Założeniem jest też to, że każda lekcja będzie musiała być wzbogacona o napisy, które z jednej strony ułatwią zapoznanie się z treścią osobom niesłyszącym, a z drugiej strony pozwolą na przetłumaczenie treści na inne języki oraz pozwoli na przejście do ściśle określonej części nagrania.

PREZENTACJERobię

Dla tych, którzy nie chcą czekać na uruchomienie portalu pozostaje:

Przykładowa lekcja

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.