NA SKRÓTY
Piotr Peszko
+48 605 570 195
ppeszko@gmail.com

Materiały na tablicę interaktywną cz. 1

Materiały na tablicę interaktywną cz. 1

23 marca 2012

Ponieważ samo kupienie i zamontowanie tablicy interaktywnej jeszcze o niczym nie świadczy postanowiliśmy uruchomić dedykowaną sekcję na 2EDU, w której będziemy polecali narzędzia, strony i techniki, które początkującym ułatwią oswojenie tablicy, wprawionych przekonają w tym, że może jeść ona z ręki, a zaawansowanym użytkownikom dadzą zasoby do tworzenia swoich materiałów.

Na początek polecamy 6 stron, na których znajdziemy sporo ciekawych zasobów i porad:

TeacherLED – Strona dedykowana osobom, które zaczynają swoją przygodę z Tablicami Interaktywnymi (TI). W formie bloga gromadzi porady i zasoby pozwolą na sprawniejsze przygotowanie i wykorzystanie tablicy na lekcjach. Zasoby dotyczą głównie nauczania mateamtyki, angielskiego i geometrii.

Topmarks – Chyba jedna z najlepszych stron gromadzących materiały edukacyjne przygotowane dla tablic interaktywnych. Znajdziemy na niej mnóstwo planów zajęć, opisów aktywności, a nawet gotowych ćwiczeń.

Interactive Whiteboard in the Classroom – Strona zawiera przewodniki, opisy działania poszczególnych tablic, a także dedykowanego im oprogramowania.

Eduscapes – Jest to interaktywny przewodnik po tablicach. Wyjaśnia jak przygotowywać różne aktywności i w jaki sposób wykorzystywać zasoby. Dedykowany głównie dla początkujących użytkowników tablic.

Promethean Planet Teaching Resources – Kolejna strona producenta, no ale kto ma się znać na tablicach lepiej niż ten, kto je tworzy. Zawartość bardzo podobna jak w przypadku SMART-a.

SMART – Strona producenta tablis, na której znajdziemy kilka ciekawych scenariuszy lekcji, a także pojedynczych aktywności. Lekcje podzielone są w zależności od wieku uczniów i tematu.

""
1
Previous
Next
o-autorze
Piotr PESZKO

Urodziłem się w małym mieście na Podkarpaciu, tam po raz pierwszy zmuszono mnie tego, żeby zdobyć formalne wykształcenie, chociaż wolałem social learning, zbieranie puszek po napojach i przesiadywanie godzinami przed komputerem w poszukiwaniu szybszej metody na wczytanie gry z kasety do swojego Commodore 64.