Single Blog Title

This is a single blog caption
3
Lut

Zimowe zaproszenie na EduCamp


Piąty już EduCamp zbliża się wielkimi krokami. Tym razem wybieramy się do Wrocławia, gdzie bardzo fajny zespół funenglish.pl ciężko pracuje, żeby było rewelacyjnie. Ponieważ nie lubię się powtarzać, zapraszam na stronę http://wroclaw.educamp.pl oraz do przeczytania wywiadu ma Mam Startup, którego fragment zamieszczam poniżej.

Czym będzie EduCamp School Wrocław 2012?

Ciężko mi zdefiniować, czym będzie najbliższy, bo w każdym z tych spotkań jest mnóstwo spontaniczności, a to przekłada się na to, jak jest. Na 100% będzie mnóstwo inspiracji. Myślę też, że taka impreza otwiera oczy na nowe rzeczy. Branża edukacyjna w Polsce nie miała do tej pory takiego swojego miejsca, gdzie bez spięcia i zadęcia, bez kwiatów i krawatów można pogadać o tym, jak faktycznie jest. Nowe media, branża interaktywna, mają mnóstwo takich spotkań – nowoczesna edukacja zamykała się na formalnych spotkaniach branży albo na sztywkach uczelnianych. Nie umniejszając ich wartości, były, a w zasadzie ciągle są dość hermetyczne. EduCamp w różnych swoich odcieniach ma być otwarty, nieformalny i spontaniczny.

Na najbliższym EduCampie planujecie skupić się na temacie edukacji szkolnej – jak polskie szkoły odnajdują się w obecnej rzeczywistości?Fakt jest taki, że szkoła mało nas interesuje, jeśli do niej nie chodzimy, albo nie chodzą do niej nasze dzieci. Z mojego egoistycznego podejścia mogę powiedzieć, że chciałbym, aby coś zmieniło się, zanim moja córka pójdzie do szkoły. Liczę na to, że jej nauczyciele będą zarażeni pasją uczenia, tak jak ci, których spotykam na konferencjach. Jeśli chodzi o polskie szkoły, to niestety mają niesamowicie wysoką inercję i bardzo silne hamulce, a jednocześnie bardzo się od siebie różnią. Na szczęście widać powolne zmiany. Znajdują się zapaleńcy, tacy jak na przykład Łukasz Rumiński, nauczyciel angielskiego, który sam zrobił interaktywną tablicę, czyli odpowiednik Microsoft Surface. Ostatnio widziałem wideo dotyczące baroku, które zostało wyprodukowane w After Effects. Taka trochę videoinfografika – 10 minut konkretu, który odpowiada jednej lekcji.

A teraz krótka, bardzo spontaniczna zapowiedź mojego vlogowania.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required