Single Blog Title

This is a single blog caption
16
Lut

Test monitora Samsung Hub CA550 – sposób na porządek na biurku


Nie wiem, co można jeszcze nowego zrobić w monitorze. Osobiście, jeśli nie pracuję siedząc w fotelu, lubię mieć podpięty zewnętrzny monitor, a jeśli coś projektuję to już w ogóle, najlepiej dwa. Monitor, który dostałem do testowania, jest niby standardowy, nie wzbudza specjalnego zachwytu, ale ma kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza, że przy jego cenie warto zwrócić na niego uwagę jako ekran dodatkowy do naszych laptopów. O tym, dlaczego – trochę później.


Przy dzisiejszej konkurencji na rynku monitorów nie ma się co dziwić, że nowe sprzęty urzekają designem. Są dopracowane i przemyślane. Podobnie jest i w tym przypadku. Ciekawy panel sterowania i intuicyjne menu pozwalają na bardzo łatwą konfigurację.

W przypadku podłączenia do Maca wiązało się to jedynie ze wskazaniem źródła. Reszta stała się sama, za co należy się plus, bo wcale nie zamierzałem szukać dedykowanych sterowników. 

Sam monitor jest dość cienki i zamocowany ramieniu, które poprzez dwa zawiasy łączy się z dość sporą podstawą, w której mieści się tzw. Hub.

No i ten hub, to jest coś, co może przekonać do kupienia monitora. Otóż we wspomnianej podstawie producent umieścił zestaw gniazd. W tym LAN, HDMI, 4 USB 3.0. Pozwala to skutecznie uporządkować biurko, a wszelkiego rodzaju tablety, telefony i iPody ładować z monitora, a jednocześnie mieć do nich dostęp przez jeden kabel USB.

W moim przypadku taki HUB jest całkiem sprytnym rozwiązaniem, bo mogę na stałe wpiąć w monitor kontroler do bezprzewodowej myszy, stację dokującą do iPada, zewnętrzny dysk i kabel do telefonu, a także głośniki. Szkoda tylko, że mam tak daleko do telewizora, bo w gnieździe HDMI mieszka kurz.

Przechodząc do samego monitora, to na swoich 23 calach i rozdzielczości 1920×1080 wyświetla kolory dość dobrze, nie maże, reaguje szybko, ale… no niestety, jeśli postawimy obok siebie Maca i CA550, pomimo różnych prób zmieniania konfiguracji monitora nie jesteśmy w stanie uzyskać takiego odwzorowania kolorów.

Nie wiem czy to MacBook jest za kolorowy, czy Samsung za blady, a może moje umiejętności konfiguracji pozostawiają wiele do życzenia. Niestety różnica była dość drażniąca. 
Przejdźmy jednak na koniec do kilku elementów, które mogą skłonić do zakupu. Po pierwsze, zamontowanie ekranu na dwóch zawiasach sprawia, że można go niemal położyć. Może się to przydać  np. w przypadku konferencji, gdzie rzadko zdarza się, by prelegent miał szansę widzieć swoją prezentację. 
Poza tym, dla użytkowników laptopów rewelacyjna jest możliwość obniżenia ekranu niemalże do tej samej wysokości, co ekran laptopa. To ewidentny plus.

Podsumowując, Samsung Hub CA550 to dość tani monitor, z którego powinni być zadowoleni głównie użytkownicy laptopów, którzy często cierpią na brak portów USB i plączące się kable. Możliwość podłączenia USB, Internetu, itp. za pomocą jednego kabla USB 3.0 jest fajnym rozwiązaniem, chociaż mnie urzekłoby połączenie bezprzewodowe. To byłaby rewolucja, ale nawet bez niej testowany przeze mnie monitor daje wiele wygody.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required