Single Blog Title

This is a single blog caption
8
Lut

Jak zrobić e-learning? Player2EDU – darmowe narzędzie – demo


Tworzenie e-learningu przy pomocy narzędzi autorskich jest stosunkowo proste. Wielu dostawców szkoleń online decyduje się na któreś z dostępnych narzędzi. Niestety, każde z nich ma jakieś ograniczenia, i w końcu okazuje się, że trzeba stworzyć własne rozwiązanie, które będzie takie jak chcemy.
W moim przypadku było dokładnie tak samo. Chciałem mieć narzędzie, które będzie w pełni konfigurowalne, niezależne od narzędzi zewnętrznych i takie jak chcę, czyli z minimalną ilością przycisków i maksymalnie proste.

Czym jest Player2edu?
Player2edu to autorskie narzędzie, które wczytuje oraz interpretuje zawartość poszczególnych ekranów oraz wyświetla je w ustalonym, zaprojektowanym na potrzeby danego projektu interfejsie.  Aplikacja ta odpowiedzialna jest za prezentowanie wszelkich treści edukacyjnych, zadań, testów oraz formularzy ewaluacyjnych.

Aktualnie udostępnione funkcje:

  • procent ukończenia (4)
  • aktualny numer ekranu szkolenia (5)
  • pasek postępu szkolenia (4)
  • lista tematów (2)
  • nawigacja (5)
  • pomoc (7)
  • głośność (3)
  • włączanie pełnego ekranu (11)

Co można zrobić z Player2edu?
Całość warstwy graficznej szkolenia musi być przygotowana w plikach flash (format swf), natomiast pliki dźwiękowe (format mp3) oraz teksty (format xml) i video (format mp4 lub flv) mogą znajdować się w zewnętrznych plikach. Modyfikacja tekstu oraz dźwięku jest więc relatywnie łatwa oraz możliwa jest obsługa wielu języków. Podejście takie zapewnia również szybsze pobieranie treści, co znacznie podnosi komfort uczenia się, pozwalając na dostęp nawet do dużych i zaawansowanych szkoleń przy łączach o niskiej przepustowości.

Pobierz player

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required