Single Blog Title

This is a single blog caption
7
Lut

Impress.js – Prezi w HTML5


Niecałe 2 lata temu pisałem o tym, że HTML5 i CSS3 są jeszcze na tyle mało popularne, że raczej nie mogą zagrozić Flashowi. Jednak 2 lata to dla technologii szmat czasu i dzisiaj firmy tworzące materiały szkoleniowe powinny już myśleć o HTML5, i to nie tylko w kategorii ciekawostki, ale bardzo poważnego narzędzia. A jeśli lubicie pogrzebać w kodzie i mieć pełną kontrolę nad tym, jak wygląda wasz kurs online albo prezentacja, proponuję zerknąć na ciekawy projekt impress.js.

Zamiast Prezi 
Oparty w całości na HTML5 projekt impress.js może posłużyć jako silnik do stworzenia prezentacji, a jednocześnie jako ciekawa baza do przygotowania e-learningowego playera do szkoleń. Moim zdaniem wygląda całkiem efektownie. Zwłaszcza w postaci przygotowanej przez autora na potrzeby konferencji.

Oczywiście demo nie pokazuje wszystkich możliwości stworzonego skryptu, bo ograniczeniem są w zasadzie jedynie nasze umiejętności i wyobraźnia. Niestety co do tych pierwszych, to musimy umieć kodować w HTML-u, ale w zasadzie na bardzo podstawowym poziomie.

Potencjał 
Fakt, że taki projekt powstał, pokazuje, że już za chwileczkę, już za minutkę będziemy mieli e-learning w HTML5, czas więc pomyśleć o schematach migracji. Zwłaszcza, że Adobe też przygotowuje narzędzia, które pozwolą tworzyć projekty oparte o HTML5 i JavaScript podobnie jak dzisiejszy Flash i ActionScript.

Co do licencji, to impress.js objęty jest licencją MIT, więc szału nie ma – ale zawsze jest za darmo i można coś podpatrzeć.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required