Single Blog Title

This is a single blog caption
12
Lut

EduCamp School Wrocław już 23 lutego


Zawsze strasznie ciężko pisze mi się o EduCampie i to nie dlatego, że nie wiem co się będzie działo, ale raczej dlatego, że mam bardzo osobiste podejście. To trochę jak pisanie o sobie, no ale cóż… Spróbuję.

Otóż kiedy osiągnie się pewien wiek, kształtuje się ego. Niestety naturalna chęć do próbowania, popełniania błędów i swobodnego rozmyślania jest odgórnie niszczona – ograniczana i wtłaczana w standardowe ramy szkoły. To jakby krępowanie szarych komórek, jak starochińskie wiązanie stóp żeby nie rosły. Wiem, że myślenie w ten sposób o tradycyjnej edukacji jest straszne, ale chyba nie ma w tym zbytniej przesady.

Paradoksalnie szkoła mało nas interesuje, jeśli do niej nie chodzimy, albo nie chodzą do niej nasze dzieci. A to ona jest odpowiedzialna za to, jak funkcjonujemy jako społeczeństwo, gospodarka itd.
Niestety nikt nie zmieni jej za nas – spotkajmy się więc we Wrocławiu i zobaczmy, co można zrobić wspólnie, dowiedzmy się, co zrobili inni i uczmy się w trakcie przygotowanych warsztatów.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required