Single Blog Title

This is a single blog caption
30
Lis

Pierwsza polska tablica interaktywna – Test tablicy WIT


Życie nie przestaje mnie zaskakiwać i chociaż zdarza się to niezbyt często, to jednak jest faktem. Tym razem powodem mojego zaskoczenia było małe pudełko, w którym, jak usłyszałem, znajdować się miała tablica interaktywna. Dobry dowcip! – pomyślałem sobie. Zbyt wiele godzin spędziłem pracując z wykorzystaniem tablic interaktywnych, aby uwierzyć w takie bajki! Mój złośliwy i pełen satysfakcji uśmiech był jeszcze większy, gdy zobaczyłem wnętrze owego pudełka.

Wiedziałem już na pewno, że to nie jest tablica interaktywna! Patrzyłem zatem ze spokojem na krzątającego się pana, który zapowiedział, że za 5 minut uruchomi tablicę interaktywną.

Mały może więcej

No cóż… I stało się! Po 5 minutach ujrzałem… działającą tablicę interaktywną. Nie lubię takich sytuacji, gdyż moja mina ma wtedy niewiele wspólnego z inteligentnym wyrazem twarzy, towarzyszącym mi zazwyczaj, ale – stało się! To maleństwo faktycznie przepoczwarzyło się w tablicę interaktywną, i to działającą na zwykłej ścianie. Przez głowę przemknęła mi jeszcze myśl, że to może atrapa jest, więc poprosiłem o możliwość osobistej weryfikacji tego dziwnego zjawiska. Niestety, wszystko działało!

Czarodziej WIT
Tablica interaktywna WIT umożliwia pisanie piórem elektronicznym po dowolnej, nieodblaskowej powierzchni (tablica suchościeralna, płyta laminowana czy nawet ściana), na której wyświetlany jest obraz z dowolnego projektora multimedialnego.  Kamera jest umocowana na projektorze i obserwując ruch pióra elektronicznego, przesyła informację do komputera za pomocą kabla USB.

Program sterujący tablicą WIT umożliwia pracę pióra elektronicznego w trybie myszy. Dodatkowo dołączone do zestawu darmowe oprogramowanie graficzne ma wiele funkcji przydatnych podczas prowadzenia lekcji lub prezentacji: pisanie, zaznaczanie, wymazywanie, przeciąganie, powiększanie (lupa), podświetlanie, itp. Istnieje również możliwość zapamiętania treści ekranu i jego wydrukowania. Oprogramowanie w języku polskim jest nakładką, umożliwiającą pracę z dowolną aplikacją lub bezpośrednio z pulpitem komputera. Dla poprawnej pracy tablicy WIT wymagany jest komputer pracujący pod kontrolą systemu Windows XP/Vista/7, wyposażony w port USB oraz napęd optyczny (instalacja oprogramowania wykonywana jest z dostarczonej płyty CD). Tablicę WIT można zarówno  zainstalować na stałe jak i uczynić z niej zestaw przenośny. Sama instalacja jest niezwykle prosta i intuicyjna. 
Podsumowanie
Uważam, że tablica interaktywna WIT jest produktem zdolnym zrewolucjonizować polską szkołę. Rewolucyjność tego rozwiązania  polega na tym, że do projektora sprzężonego z komputerem przytwierdzona jest kamera, która śledzi ruchy pióra i odwzorowuje je na ekranie. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskiwanie bardzo dużej rozdzielczości ekranu, gdyż mamy możliwość swobodnego „pisania” po całym obszarze roboczym, którym może być dowolna powierzchnia pracy – tablica, ściana, płyta meblowa MDF, itp. Warto podkreślić, że WIT nie tylko ułatwia mobilną pracę, ale daje także możliwość zamocowania kamery na projektorze podsufitowym. WIT pozwala zatem swobodnie „pisać” po tablicy, na której wyświetlany jest obraz z projektora – niezależnie od pokazywanych treści (prezentacji, obrazów, programów). Użytkownik swobodnie podkreśla, zakreśla, rysuje, odznacza i zamalowuje.
WIT posiada również intuicyjne menu obrazkowe w języku polskim, zainstalowane w komputerze nauczyciela, pozwalające na łatwą obsługę nawet małym dzieciom.

Chciałbym również podkreślić fakt, że WIT, będąc jedyną tablicą interaktywna produkowaną w Polsce, posiada niezwykle atrakcyjną dla polskich szkół cenę.  

Sprzęt do testów udostępniła firma  w2m sp. z o.o  www.tablicawit.pl

Jeśli jesteś producentem, sprzedawcą, lub po prostu chciałbyś, abyśmy przetestowali jakiś sprzęt, prosimy o kontakt.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required