Single Blog Title

This is a single blog caption
29
Lis

Jak sprzedawać webinary?

Mimo ciężkiej pracy takich osób, jak nasza redakcyjna koleżanka Marta Eichstaedt, webcasty i webinary wciąż kojarzą się bardziej z przyszłością niż teraźniejszością. Trudno jest znaleźć produkty z prawdziwego zdarzenia, rodzi się więc pytanie – czy w Polsce jest już rynek na tego typu działalność?

Dostarczenie odpowiednich aplikacji internetowych nie wystarczy, aby webcasty stały się użyteczną formą szkoleń. Te narzędzia przecież są już od dawna dostępne. Dużo ważniejsze jest stworzenie profesjonalnych warunków dla skutecznej dystrybucji wiedzy, dlatego bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie  tych, którzy mają uczyć innych.

Szkolenia profesjonalne

Z przeprowadzonego przez nas badania wynika, że webcastami interesujemy się przede wszystkim w kontekście zawodowym. Polacy chcą rozwijać te kompetencje, które mogą się okazać przydatne w karierze (języki obce, praca, sprzedaż, marketing). Lifestyle i hobby schodzą na plan dalszy, w zasadzie nie zawłaszczając sobie więcej niż kilka procent udziałów w rynku webcast. Niezmiennym powodzeniem cieszą się tematy prawnicze, psychologiczne, czy związane z komputerami i technologią.

Interakcja to podstawa
Od szkoleń Polacy oczekują przede wszystkim możliwości utrwalania wiedzy (dostęp archiwalny) i wzbogacenia treści o materiały dodatkowe. Do lamusa odchodzi więc obraz webcastu realizowanego jako mówiony pokaz slajdów, czasem wsparty o przekaz wideo. Uczestnicy chcą również mieć możliwość korzystania z czatu w celu dyskusji, potrzebują także osobnych punktów w agendzie szkolenia, poświęconych tylko i wyłącznie na pytania do prowadzącego. Coraz więcej osób rozumie więc istotę webcastngu jako procesu dwukierunkowego, gdzie słowem-kluczem jest interakcja.


więcej edukacyjnych nagrań znajdziesz na portalu edustudio.pl

Zdjęcie: Some rights reserved by The Rocketeer

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required