Single Blog Title

This is a single blog caption
20
Paź

5 rad dla prowadzących webinary

Ken Molay to jeden z amerykańskich guru webinarów. W tym 2 minutowym filmie udziela 5 porad, które spokojnie można “rozciągnąć” także na warsztaty online (szczególnie rady 3,4,5).

W skrócie te 5 porad to:

  1. Przed webinarem przejrzyj swoje materiały informacyjne i promocyjne pod kątem korzyści dla uczestników, o których mówiłeś zapraszając ich na swoje wystąpienie. W czasie webinarium przekaż te korzyści jak najszybciej. Inne informacje, nawet najbardziej fascynujące, muszą pozostać tłem.
  2. Trenerzy w czasie szkolenia o tym jak szkolić dorosłych dowiadują się, że warto powiedzieć uczestnikom o czym będzie zaraz mowa, przekazać tę porcję wiedzy a następnie powiedzieć, co się powiedziało. W czasie webinaru jest trochę inaczej. Ken radzi „Powiedz uczestnikom jaką korzyść otrzymają, połącz przekazywane informacje z obiecaną korzyścią a w podsumowaniu pokaż jeszcze raz korzyść, którą dostarczyłeś i o której mówiłeś”.
  3. Nie utrzymasz uwagi uczestników przez godzinę. Zamiast tego musisz użyć narzędzi, dzięki którym wielokrotnie ponownie pozyskasz uwagę uczestników.
  4. Zarezerwuj czas na odpowiedzi na pytania uczestników, na które nie odpowiedziałaś w czasie sesji. Zrób to bezpośrednio po sesji.
  5. Testuj na żywo swoje prezentacje przed webinarium, tylko w ten sposób zmierzysz ich czas trwania, zapobiegniesz jego przekroczeniu a także wytestujesz słownictwo.

Zdjęcie Some rights reserved by doug88888

 

Zobacz wszystkie wpisy na temat Tworzenia Prezentacji

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required