Single Blog Title

This is a single blog caption
9
Wrz

7 kroków, które musisz zrobić, żeby skorzystać w pełni z webinaru

W sieci znajdziesz mnóstwo informacji na temat tego, co możesz zrobić, żeby przygotować webinar – i bardzo dobrze, ale co doradzić ludziom, którzy w webinarze mają uczestniczyć? Jaką informację im wysłać? Czego powinni dopilnować?

Polecam skorzystać z tej prostej instrukcji:

  1. Upewnij się, że podłączony jesteś do internetu za pomocą kabla. Jeśli chcesz uniknąć przerw w webinarze, czy transmisji online zapomnij na chwilę o WiFi, a zwłaszcza o 3G.
  2. Sprawdź jaka jest wymagana przepustowość łącza. Osoba zapraszająca Cię na szkolenie powinna opublikować takie dane, lub wersję demonstracyjną. Jeśli tak się nie stało napisz do niej, albo sprawdź jakiego oprogramowania do webinarów używa i tam sprawdź.
  3. Wyłącz wszystkie wygaszacze ekranu komunikatory, backupy. Najlepiej zrezygnuj ze wszystkich programów, które działają w tle, bo będą Cię po prostu rozpraszać.
  4. Sprawdź, czy masz zainstalowaną właściwą wersję Flasha oraz, czy w Twojej przeglądarce nie powoduje ona żadnych problemów. Zdarzyło mi się, że włączanie kamery podczas webinarów powodowało wyłączanie się przeglądarki.
  5. Upewnij się, że nikt inny nie obciąża twojego łącza, np. nie rozmawia przez Skype, albo nie pobiera dużych plików z internetu.
  6. Jeśli zależy Ci na super jakości możesz spróbować, na przykład poprzez łącze HDMI, podłączyć telewizor, ale raczej nie rezygnuj z komputera, bo mogą ominąć Cię ćwiczenia interaktywne.
  7. Wygodnie usiądź, zrelaksuj się, słuchaj, oglądaj i notuj (serio).

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required