Single Blog Title

This is a single blog caption
24
Cze

Metoda WebQuest w firmie (dla miśkowych HR-ów)

Mark Hunter @Flickr 

Na blogu Sławka znalazłem dzisiaj wpis o WebQuestach, który skierował mnie do projektu WebQuest for HRM. Jak podaje Sławek: Projekt ten mocno koncentruje się na webquestach i zgłębia je na różne sposoby – oczywiście w gronie międzynarodowym, jak przystało na projekt unijny.

WebQuest jest już dość wiekową metodą i stał się bardzo popularny w edukacji szkolnej. W Polsce ostatnio  metoda ta kwitnie jako uzupełnienie/zastąpienie metody projektu, ale ciągle w edukacji szkolnej. Okazuje się jednak, że można wdrożyć tę metodę, albo przynajmniej próbować ją przetransferować do biznesu, a dokładnie działki zarządzania zasobami ludzkimi.

Na stronie WebQuest for HRM przeczytać możemy: 
WebQuest for HRM jest to projekt Transferu Innowacji realizowany w ramach programu “Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. Projekt rozpoczął się w grudniu 2010 r., a jego działania zaplanowane są na dwa lata. (…) Głównym celem projektu jest przeniesienie metodologii grupowego blended learningu do obszaru zarządzania zasobami ludzkimi w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Projekt realizowany jest przez 2 polskie organizacje (Fundacja Obserwatorium Zarządzania, Nowoczesna Firma) 1 brytyjską (Pontydysgu) i 1 szwedzką (Emmerce).

Co jeszcze?
Projekt trwa już prawie pół roku, ale na stronie nie ma jeszcze wiele, więc mam nadzieję na spotkanie i wyciągnięcie informacji na temat realizacji.
Przeglądając założenia projektu dowiemy się że:

Z niecierpliwością czekam na pierwsze produkty projektu :)

Czepiam się…
No bo przecież muszę się przyczepić do czegoś. Projekt jest „łeb-dwazerowy”, ma stronę na facebooku, ma kanał twittera, ma kanał youtube, a nie ma linku do RSS-ów więc nie ma jak śledzić co dzieje się na stronie. Troszkę słabo, biorąc pod uwagę, że RSS jest właśnie wymieniany jako jeden z podstawowych aparatów Web 2.0. Oczywiście sam kanał działa: http://pl.webquests.eu/feed/, bo strona zrobiona jest na WordPressie, więc można dorzucić małą ikonkę, c’nie ?

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required