Single Blog Title

This is a single blog caption
5
Maj

Szybki postęp w dziedzinie informatyki, nowe możliwości dla społeczeństwa

Alfred Spector Google VP: „Rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych szybko wpłynął na społeczeństwo. Co fascynujące, tempo innowacji w dalszym ciągu rośnie. Innowacyjność ta jest stymulowana przez nieustannie zwiększające się możliwości sprzętu i sieci, wzrost korzystania z internetu, jak również istotne postępy w zakresie podstawowych i stosowanych nauk informatycznych.”

Alfred Spector omówił niektóre z badań podejmowanych przez Google (na przykład w zakresie tłumaczenia maszynowego, przetwarzania semantycznego i zarządzania informacją), a także niektóre z możliwych korzystnych skutków dla naszego społeczeństwa – na przykład w dziedzinie nauki, nauk humanistycznych, edukacji, działalności filantropijnej i innych. Zakończył prezentując ciekawe wyzwania stojące przed nami, zarówno z technologicznego, jak i regulacyjnego punktu widzenia.

Część 1 

Część 2

Część 3

Alfred Spector dołączył do Google w 2007 r. Jest odpowiedzialny za prace badawczo-rozwojowe i inicjatywy takie, jak ruch open-source czy współpraca z uczelniami. Alfred współprowadzi także Google.Org – organizację zajmująca się filantropią opartą na wykorzystaniu technologii. Prowadzi wszechstronne wykłady na temat innowacyjności i badań, istotną część swojego czasu poświęcając na współpracę Google ze społecznością akademicką. Wcześniej, Spector był wiceprezesem ds. strategii i technologii w dziale oprogramowania IBM oraz wiceprezesem usług i badań nad oprogramowaniem w IBM. Był również założycielem i CEO Transarc Corporation, pioniera w systemach rozproszonego przetwarzania informacji i profesorem na Uniwersytecie Carnegie Mellon, specjalizującym się w niezawodnych i skalowalnych systemach rozproszonego przetwarzania informacji. Spector otrzymał tytuł doktora informatyki na Uniwersytecie Stanforda, ukończył także studnia w dziedzinie matematyki stosowanej na Uniwersytecie Harvarda. Jest członkiem National Academy of Engineering, American Academy of Arts And Sciences, IEEE i ACM. Otrzymał nagrodę 2001 IEEE Computer Society’s Tsutomu Kanai Award za pracę nad skalowalnymi architekturami i systemami rozproszonymi.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required