Single Blog Title

This is a single blog caption
16
Lis

Szybsza nauka pamięciowa dzięki fiszkom online

Tak się składa, że dzisiaj mam test z angielskiego, a wczoraj zamiast się uczyć postanowiłem przetestować fiszki online.

Troszkę żeby usprawiedliwić swoje lenistwo postanowiłem przetestować, czy jestem w stanie wykorzystać narzędzie, o którym słyszałem już jakiś czas temu. 
Sprawa miał się tak: na kolanach zeszyt ze słówkami i książka, do nauczenia się cały unit. Biorąc pod uwagę prawo Parkinsona czasu w sam raz, a poza tym fajny sprawdzian czy jestem w stanie się nauczyć. Komputer niestety stał troszkę za blisko, więc po pierwsze dobra dawka świeżutkiej muzyki, a po drugie narzędzie mające pomóc mi w nauce angielskiego.

Fiszkoteka.pl, czyli obracane karteczki w swojej wersji internetowej. Dobrze znane w formie klasycznej narzędzie uczenia się słówek przybrało formę elektroniczną.


Pierwsze koty…
Zanim się zarejestrowałem, szybka ocena strony i sprawdzenie kto za tym stoi, takie zawodowe skrzywienie. Strona przyjemnie przejrzysta i prosta, za co należy się plus. Okazuje się, że z unijnej zapomogi można zrobić fajny projekt: „Stworzenie internetowego serwisu edukacyjnego służącego do wspomagania nauki pamięciowej” – prosto i na temat.

Zarejestrowałem się – dalej jest przyjemnie, mogę zacząć działać od razu. Podałem login i e-mail i zaczynam zabawę, a gdzieś w tle dostałem e-mail z hasłem.

Tworzenie fiszek i nauka
Fiszki tworzy się bardzo łatwo korzystając z prostego formularza i tak samo prosto można się z nich uczyć.

Wrażenia
Generalnie jest ok i myślę, że jest to opcja warta uwagi zwłaszcza jeśli będzie możliwość znalezienia zbiorów fiszek powiązanych z konkretnymi podręcznikami, a nie tylko tematami. Patrząc na to z kompletnie prywatnego i indywidualnego punktu widzenia ciągle klasyczna metoda pisania na żółtych karteczkach jest bardziej efektywna, pomimo tego, że jak na załączonym filmie kopiuję tłumaczenia ze słownika.


Co mi się nie podoba
1. Umieszczanie reklam google. Moim zdaniem adsense w takim miejscu zalatuje reklamową prostytucją.
2. Płatny dostęp do zestawów fiszek tylko poprzez wysłanie SMS-a to błąd, zwłaszcza że mogłoby być taniej gdyby można było zrobić przelew.

Czego mi brakuje
– możliwości dodawania obrazków,
– integracji ze słownikiem,
– podpowiedzi przy wpisywaniu słówek,
– opcji fullscreen, gdzie widziałbym tylko fiszkę i odpowiedzi,
– możliwości eksportu fiszek do telefonu (chciałem się pouczyć w autobusie),
– a do full screena dodałbym opcję słuchania muzyki np. takiej:

TECHNOLOGY – IllSkillz by IllSkillz


Zobacz również:

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required