Single Blog Title

This is a single blog caption
8
Kwi

Raport o edukacji i internecie ?

Kilka dni temu ukazał się interesujący raport „Raport Edukacja, a rynek internetowy” opracowany przez interaktywnie.com, a dotyczący aktualnego stanu rynku edukacyjnego oraz wyzwań jakie stawia przed nim internet i rozwijająca się technologia.

photo by pjern

Oczywiście rozdział „Boom na szkolenia i studia internetowe” padł na pierwszy ogień, bo według mnie sugerował, że będzie coś na temat e-learningu.

Niestety pomyliłem się, studia internetowe to nie e-learning i podobnie jak pozostałe strony w 41 stronicowym raporcie o e-learningu nie wspomina ani słowem, nawet w rozdziale „Szkolenia ewoluują wraz z rynkiem”.

W związku z tym, że jak sami autorzy raportu podają, ma on pomóc w wybraniu ofert edukacyjnych „…które mają wypracowaną renomę” i pozwalają na „zdobycie rzetelnej i naprawdę potrzebnej na rynku wiedzy„, a e-learning nie jest przecież sposobem na zdobywanie wiedzy i ani jedna ze wspomnianych uczelni nic w tym kierunku nie robi.

Podsumowując, raport ten w atrakcyjny graficznie sposób, ale między wierszami bardzo dobrze opisuje stan świadomości na temat e-learningu w naszym kraju, bo jak się nie specjalnie wie co powiedzieć/napisać, to lepiej nie pisać i udawać, że nie ma sprawy.

Podobało Ci się? Chcesz więcej?

Zostaw swój e-mail, bardzo chętnie przypomnę Ci o nowych treściach, a przy okazji dostaniesz e-booka o elearningu.

Poprzednie newslettery możesz znaleźć na stronie archiwum.

* indicates required